• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

Kontakt a informace:

Adresa:
ČSTV
8. pěšího pluku 81
Frýdek-Místek

Telefon:
+420 606 334 263

E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozní doba:
Po-Čt: 8 - 17 hod.
Pá: 8 - 13 hod.
(mimo tuto dobu na objednávku)

Sledování návštěvnosti:

Dnes1
Včera24
Tento týden83
Tento měsíc358
Návštěv celkem20608

Aromaterapie:

aromaterapie1

     Počátky užívání přírodních rostlinných olejů lze vysledovat v náboženské, lékařské i společenské praxi všech větších civilizací. I dnes zažíváme renesanci aromaterapeutických technik. Současný výzkum také dochází k tomu, že popisované vlastnosti a užití silic, které byly v minulosti objeveny metodou pokus a omyl, lze i spolehlivě vědecky potvrdit. Dnes víme, že silikové oleje se skládají z malých molekul, které se snadno rozpouští v alkoholu, emulgátoru a zejména v tucích. Tak oleje snadno proniknou pokožkou a v těle pak účinkují díky smísení s tukovou tkání.

     Protože silice jsou vysoce prchavé látky, používá se jich i při inhalaci, do těla se pak dostávají skrze milióny čichových buněk. Ty pak pošlou informaci přímo do mozku a ten poté ovládá fyzické funkce těla.

     Každý jednotlivý olej má svou charakteristiku a tím i jedinečný soubor blahodárných vlastností. Ve všeobecnosti ale můžeme silikové oleje rozdělit dle jejich účinku na tři druhy: relaxační, povzbuzující, vzpružující.

Základní způsoby použití silikových olejů:

aromaterapie2

Masáž: Jde o klasickou techniku, kde se prostřednictvím lymfatických cest a silic stimuluje oběh krve i lymfy, a tak se povzbuzují přirozené ozdravné síly organismu a výrazně se zvyšuje imunita organismu. Nemalý význam tady má i povzbuzení emočního centra mozku.

Inhalace: Do nádoby s horkou vodou se přidá vybraný silikový olej a s ručníkem přikrytou hlavou se inhalují páry. Samozřejmostí u této metody je i hloubková očista pokožky tváře.

Koupele: Do napuštěné vany přidáme silikové oleje a při zavřených dveřích koupelny zůstaneme ve vaně asi 15 minut. Čisté oleje lze předem zředit v v základním oleji. Nejlepší jsou oleje mandlový, meruňkový a broskvový.

Aromalampy: Jde o klasický a často používaný způsob. Do nádobky s vodou dáme 2-4 kapky oleje a hořící svíčka dole pak tuto vodu ohřívá. Tak se do místnosti pomalu a postupně uvolňují přirozené vůně oleje.

Mimo tyto nejpoužívanější metody zle silikové oleje použít v sauně, při koupeli nohou, výrobě vonných polštářů, parfémů, potpourri, vonných svíček i tělových a obličejových olejů. K aplikaci silikových olejů lze použít vonné nádobky, kapesníčky, zvlhčovače vzduchu, kroužkové vykuřovače, krby a obklady postižených míst.