• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

Kontakt a informace:

Adresa:
ČSTV
8. pěšího pluku 81
Frýdek-Místek

Telefon:
+420 606 334 263

E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozní doba:
Po-Čt: 8 - 17 hod.
Pá: 8 - 13 hod.
(mimo tuto dobu na objednávku)

Sledování návštěvnosti:

Dnes2
Včera24
Tento týden84
Tento měsíc359
Návštěv celkem20609

Klasická masáž:

masaz1     Již v pravěku člověk zjistil, že masáž je velmi účinným prostředkem k léčení onemocnění, úrazů a psychických indispozicí. Slovo „masáž“ má tyto významy: hladit, třít, mačkat a tlačit. Jako uzdravovací metoda byla masáž používána již ve 3.tisíciletí před naším letopočtem v Japonsku, Indii a Číně. V starověkém Egyptě představovala jednu z důležitých léčebných metod. I v antickém světě byly masáže běžnou záležitostí.

      Koncem 19. století a v průběhu 20. století se masáž dostala do nového stádia vývoje. Byly stanoveny standarty a postupy většiny druhů masáží. Dnes víme, že některé druhy masáží lze provádět holou rukou. Nebývá to však vždy příjemné. Z toho důvodu jsou používány různé oleje, bylinné preparáty, masti, emulze, zásypy a lihové výtažky. Všechny tyto prostředky mají většinou sice jenom sekundární význam, ale pro dosažení optimálního efektu jsou nepostradatelné.

     V dnešní uspěchané a psychicky vysoce náročné době je význam masáží ještě markantnější. Stávající populaci často již od dětství trápí bolesti zad, svalů, kloubů. Často se masaz2vyskytuje obrovská svalová disbalance a nerovnoměrný tonus svalstva. LIdé marně bojují s celulitidou, ochablým svalstvem, bolestmi hlavy a špatným viděním. Klienti ztrácí výkonnost, elán a chuť do života. Životem je provází špatná nálada, hučení v uších, závratě, zvracení a mdloby z neznámých důvodů. Výčet subjektivních omezení člověka , s kterými se setkáváme, by byl velice dlouhý. A všechny tyto potíže lze správně zvolenými a dobře provedenými masážemi výrazně zmírnit, nebo úplně odstranit.

   A HLAVNĚ PROTO JE TADY MASÁŽ !