• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

Kontakt a informace:

Adresa:
ČSTV
8. pěšího pluku 81
Frýdek-Místek

Telefon:
+420 606 334 263

E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozní doba:
Po-Čt: 8 - 17 hod.
Pá: 8 - 13 hod.
(mimo tuto dobu na objednávku)

Sledování návštěvnosti:

Dnes1
Včera24
Tento týden83
Tento měsíc358
Návštěv celkem20608

Manuální lymfatická masáž:

lymfa1

     Tato jemná a velice příjemná masážní technika je jedna z nejprospěšnějších masáží vůbec. Efektivně odstraňuje bolesti hlavy, působí blahodárně na tělesný i duševní stav člověka, odstraňuje metabolity z těla, kůže i podkoží. Napomáhá rychlejší regeneraci po operacích a těžkých úrazech. Výrazně mírní otoky jak primární, tak sekundární. Zvyšuje elasticitu kůže, podstatně omezuje tvorbu vrásek a stávající odstraňuje. Vyrovnává vodní hospodářství a tím brání vysychání pokožky. Zdokonaluje hydrataci pokožky. Pravidelné masáže spolehlivě likvidují celulitidu a výrazně zmenšují objem svalů. Velice dobře řeší problémy v nosní, krční a ušní oblasti. Mírní otoky horních a dolních končetin, očních víček a podbradků.

  VÝRAZNĚ ZVYŠUJE IMUNITU ORGANISMU!!!


lymfa2Indikace:
     Celulitida, otoky, akné, obezita, poúrazové stavy, lupénka, růže, bércové vředy, skleróza multiplex, migréna, revma, Parkinsonie, Bechtěrev, koksartróza, gynekologické potíže neznámého původu, operace žil, operace prsu, zánět dutin, vazomotorická rýma, diabetes mellitus, bolesti kolen, bolesti ramenních kloubů, bolesti hlavy, nízká imunita, padání vlasů, časté angíny, hučení v uších, těžké unavené nohy, celková únava a vyčerpání…

Kontraindikace:
     Akutní onemocnění ledvin, nádorové onemocnění, chemoterapie, ozařování, horečka vředy, hypertyreóza, hypotyreóza, akutní bronchitida, dialýza, akutní zánět žil, streptokové.Nejčastější otázky o manuální lymfatické masáži:

K čemu slouží lymfatická masáž?
     Zjednodušeně řečeno tato jemná technika posouvá stagnující lymfu řečištěm lymfatických cév do duté žíly , kde se vlévá do krve. Tím výrazně zvyšuje imunitu a řeší množství zdravotních a kosmetických problémů.

Je lymfatická masáž bolestivá?
     Vůbec ne ! Tlak na tkáně klienta je velice mírný, o čem svědčí i fakt, že klient často u této masáže spokojeně pospává.

Jaký je rozdíl mezi strojní a manuální lymfatickou masáží?
     Strojní lymfatická masáž prováděná přístrojem „Lymfoven“ je náhražka ruční masáže. Jako každá náhražka je ovšem dosti nedokonalý. Přístroj nedokáže posoudit stav jednotlivých svalových partií a stupeň jejich zalymfování. Proto by měli být na strojní lymfatické masáže odesíláni pacienti zhruba po pěti ručních masážích. Až zkušený terapeut posoudí, že pacient může do přístroje, lze jej klientovi doporučit.

Mohou na lymfatické masáže všichni lidé?
     V žádném případě! Jako u každé pomocné metody jsou i tady kontraindikace. Ty důležité jsou: nádorové onemocnění, chemoterapie, ozařování, horečka, vředové onemocnění, bronchitida, dialýza, akutní zánět žil, streptokok, nemoci štítné žlázy. Samozřejmě je velice často nutná konzultace s ošetřujícím lékařem. Rozhodující slovo mívá právě on.

Jsem po onkologické operaci prsu. Lze tady lymfatickou masáží nějak pomoci?
     Určitě doporučuji navštívit zkušeného maséra a u něj podstoupit sérii lymfatických masáží. Hlavně kvůli nedostatečnému odvodu lymfy z horní končetiny na operované straně. Syndrom takzvané „sloní ruky“ téměř úplně vymizí a ruku lze úplně normálně používat. Občas je ovšem nutné masáže zopakovat.

Mohu podstoupit lymfatickou masáž po operaci nebo při otoku tkáně po úrazu?
     To je jedna z hlavních indikací lymfatické masáže. Teoreticky by pacient po operaci a úrazu měl být odlymfováván dvakrát denně. Výrazně by se zlepšilo hojení rány a poškozené tkáně. Celkově by byl proces regenerace nemocného velice urychlen. Jenže to je vzhledem k finanční zátěži zdravotnických zařízení nereálné. Proto po propuštění do domácího léčení vyhledejte odborníka, který vám toto službu může poskytnout.

Je dobré chodit na lymfatické masáže při celulitidě?
     Tento problém v podstatě bez lymfatických masáží nelze vyřešit! Pokud si prostudujete důvody vzniku celulitidy zjistíte, že řešením je komplex opatření a změn, na vrcholu kterých stojí právě lymfatické masáže. Je ale třeba brát v úvahu fakt, že jedna masáž váš problém nevyřeší. Musí jít o opakované návštěvy.

Kamarádka střídá pravidelně kosmetické masáže obličeje s lymfatickými. Není to zbytečné?
     Vaše kamarádka přesně ví, co dělá. Klasická kosmetická masáž a lymfatická masáž jsou dvě diametrálně odlišné disciplíny. A to nejen stylem provedení ale hlavně účinkem. U lymfatické masáže dochází z kosmetického hlediska k omezení tvorby vrásek a vyhlazování stávajících, zmenšení vaků pod očima, vypnutí očních víček, redukci druhé brady, zlepšení elasticity pokožky a její dokonalejší hydrataci. Tyto masáže však řeší další vaše obtíže. Zmírňují kruté bolesti hlavy, řeší problémy uší, očí a nosu. ( Hučení v uších, slzení očí, časté rýmy…). Výrazně také mírní vypadávání vlasů a samozřejmě zvyšují vaši imunitu.

Mohu si sám doma dělat lymfatické masáže?
     Pokud nejste na tuto práci školen, tak v žádném případě!!! I školený člověk má problém některé části svého těla dokonale odlymfovat. Tyto masáže totiž mají pevný řád a předepsané postupy, které je nutno dodržovat. Špatně provedená masáž může dokonce zhoršit vaše problémy.

Pokud chci začít chodit na tyto masáže, musím začít lymfatickou masáží celého těla?
     Některá teoretická pojednání o této problematice uvádějí tento postup jako jediný správný. Je to ovšem věc názoru. Já své klienty k tomuto postupu netlačím. Pokud mám pocit, že stačí na vyřešení jejich problémů dílčí masáž, navrhnu jim tuto variantu. U některých klientů je to i otázka finanční náročnosti celkové lymfatické masáže. Pokud se ovšem pro tuto variantu rozhodnete, je to velice pozitivní věc a většinou je výsledek velice dobrý.

Jak dlouho trvá lymfatická masáž celého těla a co všechno se masíruje?
     U této masáže se kromě rozkroku (dělá se strojně v Lymfovenu) a břicha odlymfuje celé tělo, končetiny a hlava. Masáž trvá podle stavu klienta 150-180 minut.

Může se na jedné části těla provádět více druhů masáží?
     Tento postup se nedoporučuje a sám to nikdy nedělám. Nevyžadujte jej!

Slyšel jsem, že někomu prosakovala lymfa přes pokožku těla. Je to vůbec možné?
     Ano, možné to je. Jedná se naštěstí o zřídkavou záležitost. Není to často k vidění. Takto postižený pacient trpí těžkou poruchou, která může být v konečném důsledku i smrtelná.

Mají mandle nějaký význam v lymfatickém systému?
     Všechny mandle ( nosní, krční, jazyková) jsou lymfatické uzliny. Mají tedy veliký význam pro zdraví a obranyschopnost člověka. To že jsme jim dali jméno „mandle“, vůbec jejich význam nesnižuje. Takže - chraňte si mandle a starejte se o ně!

Jsem několik let po onkologické operaci a nemám žádné vážné potíže. Je pro mne lymfatická masáž možností jak zmírnit otoky dolních končetin?
     Kontraindikací je probíhající chemoterapie a ozařování. Pokud není otok způsoben některým akutním onemocněním (ledviny, žíly, srdce…), lze po dohodě s vašim lékařem tuto terapii na zmírnění otoků použít. Je to ale vždy nutno předem posoudit.

Jak často mám chodit na lymfatické masáže?
     Četnost návštěv není ničím limitována. Záleží jenom na tom, čeho a jak rychle chceme dosáhnout. V podstatě můžete chodit na masáž i každý den. O nejlepší variantě si promluvte se svým masérem.

Další dotazy rád zodpovím e-mailem. Pište!