• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

Kontakt a informace:

Adresa:
ČSTV
8. pěšího pluku 81
Frýdek-Místek

Telefon:
+420 606 334 263

E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozní doba:
Po-Čt: 8 - 17 hod.
Pá: 8 - 13 hod.
(mimo tuto dobu na objednávku)

Sledování návštěvnosti:

Dnes2
Včera24
Tento týden84
Tento měsíc359
Návštěv celkem20609

Poradenství:

     V dnešní uspěchané a hektické době, přeplněné obrovským množstvím informací o našem těle a zdraví, výživě a zdravém životním stylu, dochází u klientů k zmatení a bezradnosti. Mnohdy lidé ani nejsou schopni zaznamenat a vyhodnotit všechny informace, které se týkají jejich problémů a zdravotních komplikací. Proto si často nevědomky své potíže zhoršují, aniž by to tušili. Zažitými nesprávnými návyky v oblasti výživy, odpočinku, duševní hygieny a pohybových aktivit dochází k tomu, že člověk je stále více a více omezován ve svých běžných činnostech. Pokud nepochopí smysl toho, co tělo každodenně signalizuje, zvyká si na svá omezení, nezmění nic na dosavadním způsobu života, jeho stav se rychle zhoršuje. V určitém okamžiku dojde k situaci, kdy mu jeho lékař sdělí: „Je mi líto, ale musíte se s tím naučit žít. Lepší už to nebude. Váš stav je chronický.“ Tato formulace je jako zaklínadlo, jež většinu lidí odsoudí do role mlčky trpících a rezignovaných jedinců. Tento přístup je ale nejhorší možný. Vždy, až na výjimky, lze upravit váš zdravotní stav a zlepšit kvalitu vašeho života. Pokusit se navodit tělesnou i duševní rovnováhu, snížit kyselost organismu, upravit trávení a vyměšování, nastartovat a nabudit vaše líné orgány k lepší funkci, přimět ke kvalitnější práci vaše žlázy a lymfatický systém, vždy stojí za to. Jsou ovšem tři běžné argumenty, proč to nejde:čas, peníze a chuť.

ČAS ?

poradenstvi1     Zastavme se tedy u těchto tří limitujících faktorů. Nedostatek času je nejčastější věcí, kterou mí klienti na začátku naší práce odůvodňují, proč nemohou se svou nemocí bojovat. Hodiny jako takové jsme však vymysleli my lidé a jsou velice relativním pojmem. Z praxe vím, že i u velice těžce pracovně vytížených lidí, najdeme při podrobném rozboru vždy chvilku, kde je místo na zlepšení jejich stavu. Některé techniky a postupy jsou krátké, účinné a jednoduché. Tak jednoduché, že spousta klientů nevěří, že právě toto jim může pomoci. A strava? Není nic snazšího než upravit styl stravování a skladbu potravin tak, aby prospívaly vašemu tělu. Chce to jenom utřídit si vědomosti a konat! A proto tvrdím: Ne, ne a ještě jednou ne !!! V nedostatku času problém nevězí.


PENÍZE ?

poradenstvi2     Dále často slýchám, jak jednoduché to mají v péči o své duševní i tělesné zdraví movitější lidé. Jistě, člověk mající více finančních prostředků nemusí uvažovat, zda dřív koupit dítěti nové boty, nebo jít třeba do sauny. Tady není o čem diskutovat. To je prostě fakt, z kterého musíme vycházet. Obrovskou a častou chybou movitějších klientů bývá fakt, že podlehnou masivní reklamě, módnosti, polopravdám a někdy i lžím firem, vyrábějících určité produkty. Vynakládají poté tisíce korun za zboží, které buď nemá účinek žádný, nebo minimální. A najdou se i prostředky, které jejich stav výrazně zhorší, jelikož nebyly určeny právě jim. Pak dochází k velice kuriózním situacím. Klient je po hodinovém rozboru jeho stavu nadšen bylinným potravinovým doplňkem, o kterém jsem přesvědčen, že mu pomůže. Ale jakmile slyší, že nestojí ani dvě stokoruny, nadšení opadá. Už několikrát jsem slyšel: „ Tak to nechci! Tohle mi určitě nepomůže. Víte kolik peněz jsem utratil za jiné produkty?“
     No a je vymalováno! Celá hodina naší práce je degradována tímto nešťastným postojem. Proto bych byl rád, kdyby si mí klienti uvědomili, že ne vše dobré a prospěšné musí být zákonitě i drahé. Vždyť spoustu postupů a ozdravných aktivit máme zcela zdarma. Nevěříte? Tak uvažujte, prosím!!!
     Kolik zaplatíte za procházku, protažení a okysličení svalů a mozku v přírodě, bosou chůzi v ranní rose a po oblázcích, relaxaci na zahradě nebo v lese, správnou techniku dýchání a lepší stravování, ( myslím zdravější stravu a ne dražší), přítomnost vám blízké osoby, lehkou a příjemnou masáž chodidel nebo dlaní, za čaj z bylinek nasbíraných na vycházce nebo vámi vypěstovaných, za vůni kytek v přírodě, krásné barvy jimiž se programově postupně obklopíte?

     NIC! Nestojí to většinou ani korunu. A pokud přece ano, jsou to částky malicherné a směšné v porovnání s tím, kolik lidé pravidelně nechávají v lékárně. Proto i tady tvrdím, že v penězích to také není. Jenom občas je cesta s větším obnosem v peněžence přímější a rádoby lehčí. Ne však lepší.


CHUŤ ?

poradenstvi3     Tak jsme u třetího faktoru, který skutečně často bývá příčinou toho, že se stav nemocných nelepší. Moc dobře si uvědomuji, že je jednodušší spolknout tabletu na přeplněný a překyselený trávicí trakt, než udělat preventivní opatření, která zamezí nadýmání, plynatosti a pálení žáhy. Ale tableta většinou efektivně problém neřeší. Musí se časem užívat pravidelně a ve zvyšujících se dávkách. Tím ovšem není řečeno, že máte okamžitě vysadit všechny vám předepsané léky a dál se děj vůle boží! Tím chci říct, že je třeba vyhledat správné informace a lidi, ujasnit si stav vašeho těla a reálné cíle, jež chcete postupem času dosáhnout. No a začít pracovat . Pár minut denně ze začátku stačí na to, aby jste pocítili úlevu a zmírnění problémů. Potom poznáte, že tudy skutečně vede cesta, která spolu s péčí vašeho lékaře upraví váš zdravotní stav.Staré heslo pravdivě tvrdí:„Když se nechce, je to horší, jako když to nejde.“

poradenstvi4

     Mějte ho proto na paměti. Uvědomte si, že vaše rodina, pokud správně funguje, nepotřebuje stále nové a nové hmotné statky. To co potřebuje nejvíce jsou zdraví , spokojení a laskaví členové domácnosti, klid, pohoda a láska !!!