• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

Kontakt a informace:

Adresa:
ČSTV
8. pěšího pluku 81
Frýdek-Místek

Telefon:
+420 606 334 263

E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozní doba:
Po-Čt: 8 - 17 hod.
Pá: 8 - 13 hod.
(mimo tuto dobu na objednávku)

Sledování návštěvnosti:

Dnes1
Včera24
Tento týden83
Tento měsíc358
Návštěv celkem20608

Reflexní diagnostika a masáž chodidel

Znak

     Zjednodušeně řečeno jde o moderní západní způsob léčby tlakem na určité oblasti chodidel. Třebaže přesné postupy a termíny, které tato metoda užívá, jsou zcela nové, podobné způsoby léčby byly známy a používány v četných zemích již po mnoho staletí.

     Už před pěti tisíci lety se v Číně používala tato metoda k navrácení zdraví nemocných. Ve starověkém Egyptě se podobné metody také používaly, jak o tom svědčí reliéfy z hrobek na pohřebišti v Sakkáře, z doby 2330 let před Kristem. I v Indii a Japonsku se vědělo o této metodě, kterou úspěšně používali severoameričtí indiáni z kmene Čerokí.

     Reflexologie využívá poznatku, že na chodidle má člověk 70 000 nervových zakončení, skrze které lze efektivně ovlivňovat fyzický i psychický stav pacienta. Dlouholetou mravenčí prací se potvrdil velice příznivý vliv této metody i u zvířat. Tato metoda se vyznačuje celostním nazíráním na člověka, a proto se nezabývá jednotlivými příznaky nemoci, ale snaží se postihnout a odstranit její příčiny. Je to jedna z nejpřesnějších alternativních diagnostik vůbec. Odhaluje skutečné příčiny nemoci, upozorňuje na oslabení organismu a možné zdravotní komplikace i několik týdnů předem. Zároveň umožňuje komplexní pohled včetně vzájemné provázanosti orgánů. Díky tomu jde vlastně o nejpřehlednější mapu našich duší a fyzických schránek.

reflex4

 

      Každá reflexní stimulace výrazně uklidňuje mysl a probouzí samoozdravné mechanismy našeho těla. Orgánové zóny a body jsou na chodidlech umístěny v podstatě na stejných místech jako v našem těle, což nám při troše představivosti pomůže velice lehce vyhledat daný orgán. Tato skutečnost má význam hlavně pro domácí laickou stimulaci, jež je základním kamenem úspěchu této metody. Obrovskou výhodou reflexní diagnostiky a stimulace bodů chodidel je fakt, že tato jednoduchá a časově nenáročná metoda přináší výsledky vždy !!! Je ale zapotřebí si v každodenním shonu najít chvilku času pro sebe, uklidnit mysl, pohodlně se posadit, ulehčit práci přetíženým orgánům a stimulovat je k dokonalejší funkci do dalších dnů našeho života.

 

Zkuste to!!! Uvidíte, že budete mile překvapeni.

reflex

...pár léčivých hmatů na konec...